Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Jacques Kuba Séguin – „Litania Projekt”

16 listopada 2016 @ 20:00 - 23:00

| 70PLN
KUP BILET

 

Kuba Séguin, Polak zamieszkały w Kanadzie jest muzykiem, kompozytorem i trębaczem. Na swoim koncie ma cztery płyty i mnóstwo międzynarodowych nagród. Występował na najważniejszych jazzowych festiwalach na świecie. 16 listopada w Europie będzie miała miejsce premiera jego płyty LITANIA PROJEKT. Tego dnia zagra też premierowy koncert w 12on14 Jazz Club.

Do udziału przy tworzeniu drugiej płyty formacji Litania Projekt trębacz Jacques Kuba Séguin zaprosił muzyków montrealskich: Frédérica Alarie, Jonathana Cayer i Jima Doxas oraz kwartet klasyczny Bozzini. Séguin jako kompozytor i aranżer oddaje w ręce słuchaczy utwory pełne wrażliwości i silnych muzycznych uniesień.

Płyta już uzyskała dwie nominacje do kanadyjskiego Grammy – ADISQ w kategoriach: najlepsza płyta jazzowa roku oraz najlepszy aranżer. Od 16 listopada br. płyta dostępna będzie również dla polskich słuchaczy. Będą mogli na niej znaleźć między innymi memento „Krajobraz dla Muniaka” czy cover „Miłość Ci Wszystko Wybaczy”. Z pozostałych utworów artysta tworzy pejzaż dźwiękowy, w którym przeplata wrażliwość z napięciem i siłą, inspiracje jazzem europejskim, daleką Północą Skandynawii i muzyką klasyczną. W pół drogi między improwizacją jazzową a zapisem klasycznej pięciolinii, płyta ta jest rodzajem muzycznego fresku zabarwionego melancholią.

http://www.jacqueskubaseguin.com/

 

★ Jonathan Cayer – dziś jest wykładowcą na Uniwersytecie McGill, wcześniej na tym samym uniwersytecie studentem znanych pianistów, takich jak James Gelfand, Jean Beaudet ,Steve Amirault i Jan Jarczyk. McGill przyznał mu 2 stypendia naukowe jako wybitnie zdolnemu pianiście. W 2004 roku zdobył z kwartetem ODD „Grand Prix General Motors” na Montreal Jazz Festival. Grywał z artystami takimi jak: Herbelizer, Erik Truffaz, Alain Caroni, Arianne Moffat. Uczestniczył również w nagraniach albumu Close to Paradise Patricka Watsona.

Jonathan gra z Jacques Kuba Séguin od 2005 roku w jego obuz espołach. Występuje także z wokalistką jazzową Coral Egan.

★ Frédéric Alarie – Od chwili wejścia na scenę jazzową Montrealu z końcem 1980 roku, FrédéricAlarienigdy nie przestał rozwijać się jako basista i kompozytor. Frédériclubi tworzyć nowe formy wypowiedzi oparte jednak na jazzowej tradycji. Jego gra na kontrabasie opisywana jest jako wrażliwa ale bardzo zuchwała.

W Montrealu grał m.in. z muzykami, takimi jak Bernard Primeau, Lorraine Desmarais, Jean-Pierre Zanellai YanickRieu. Został zaproszony do projektów muzycznych począwszy od Kopenhagi poprzez Francję, Belgię, Danię, Austrię, aż po zachodnią część Kanady, przez takich twórców jak Oliver Jones, RaneeLee, SheilaJordan, SalvatorAdamo, Charles Aznavour i Michel Legrand.

Jego własne formacje to: Frédéric Alarie & Basse Section, Frédéric Alarie Quartet. Jako kompozytor nagrał 6 płyt.

W 1997 roku Frédéric dostał nagrodę L’ADISQ za Najlepszy Album Jazzowy. W roku 1998, SaisonMontreal Jazz przyznał mu tytuł Jazzowego Objawienia Roku. Frédéricuczy gry na kontrabasie na Universitéde Montréal.

★ Jim Doxas – Jim jest rodowitym „Montréaler”,urodził się w artystycznej rodzinie,jego ojciec jest klasycznym gitarzystą oraz pedagogiem i realizatorem dźwięku,jego brat saksofonistą i kompozytorem. Na muzyczny rozwój Jima miała silny wpływ cała masa kanadyjskich bębniarzy i perkusistów. Dave Laing, Paul Brochu Bob Slapcoff i pierwszy nauczyciel Peter Magadini, wszyscy oni odegrali ważną rolę w jego rozwoju. Podczas jego pobytu w akademii muzycznej McGill, Jim został uhonorowany Rising Star Award Yamaha w uznaniu za wybitne osiągnięcia jako instrumentalista. Ponadto, jako „Młody Talent Ameryki Północnej” wystąpił w Carnegie Hall. Doktoryzuje się u znanego pedagoga i perkusisty John’a Riley.

Wziął udział w nagraniach ponad 150 albumów i soundtracków. Jest również jednym z najczęściej zapraszanych na festiwale jazzowe perkusistów gdzie grał m.in. DaveDouglas, SteveSwallow, OliverJones i wieloma innymi.

Jacques Kuba Séguin - plakat

JACQUES KUBA SÉGUIN – „LITANIA PROJEKT”

Jacques Kuba Séguin – trąbka
Jonathan Cayer –
fortepian
Frédéric Alarie –
kontrabas
Jim Doxas –
perkusja

Środa, 16.11.2016, godz. 20:00

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 70 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 77 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
16 listopada 2016
Czas:
20:00 - 23:00
Koszt:
70PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com