Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Ida Zalewska Quintet

31 stycznia 2017 @ 20:30 - 21:45

| 40PLN
Ida Zalewska Quintet
KUP BILET

 

Ida, jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki, konsekwentnie podąża obraną drogą a jej rozwój można docenić słuchając kolejnych płyt: funkowo-soulowej „The Best Of” z 2010 roku, klasycznie jazzowej „As Sung by Billie Holiday” z 2012 roku i najnowszej, autorskiej „Storytelling”, z lutego tego roku. Ida występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Green Town of Jazz, Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg (gdzie miała zaszczyt wystąpić w zespole Janusza Muniaka). Utwory z płyt Idy grane były przez: Radio Dla Ciebie, Radio Pin, Polskie Radio PR3, Radio Jazz i wiele innych.

https://www.facebook.com/ida.zalewska.music

– Fenomenalny głos, odwaga, styl i „to coś”, o którym wielu artystów może tylko pomarzyć. – Adam Dobrzyński, RDC

– Unlike any other polish voices this one is deep, low, sultry (…) I am happy to announce now, ladies and gentleman, the birth of an accomplished jazz singer! – Maciej Nowotny, Polish Jazz

– Nagrania Idy Zalewskiej plasują ją w doborowym towarzystwie nowych, śpiewających jazz (i okolice) dam. To już nie tylko szukanie w melancholii oraz przebojowości ludycznego bluesa, ale także bawienie się jazzową synkopą i soulowym rytmem. – Dionizy Piątkowski, jazz.pl

 

★ Jakub Płużek – autor debiutu roku „First Album” wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum, finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014 

★ Jakub Dworak – zdobywca wielu nagród na festiwalach, m. in.: Indywidualność Jazzowa 2014 – nagroda w ramach 50. Jubileuszowego Festiwalu Jazz nad Odrą; Lotos Jazz Festiwal 2015 – nagroda indywidualna i wiele, wiele innych.

★ Mateusz Szczypka – gitarzysta jazzowy, absolwent wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof Karola Ferfeckiego. W 2008 nagrodzony indywidualnym wyróżnieniem na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie, w 2010 zajął trzecie miejsce w konkursie improwizacji jazzowej w Katowicach. W 2013 wTarnowie zajął 1 miejsce w konkursie improwizacji oraz 2 na konkursie w Siedlcach. Od roku 2009 uczy w szkole muzycznej. Grał koncerty m.in. z takimi artystami jak Janusz Muniak, Grzegorz Karnas, Grażyna Auguścik, Adam Kowalewski. Prowadzi również swoje zespoły (Szczypka/Kaletka quintet, jazz crimes, Mateusz Szczypka trio).

★ Damian Niewiński – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obecnie nieustannie koncertuje w kraju jak i za granicą, sporo udziela się również jako muzyk sesyjny.

 

IDA ZALEWSKA QUINTET

Ida Zalewska – wokal
Jakub Płużek 
– fortepian
Jakub Dworak 
– kontrabas
Mateusz Szczypka 
– gitara
Damian Niewiński 
– perkusja

Wtorek, 31.01.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
31 stycznia 2017
Czas:
20:30 - 21:45
Koszt:
40PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com