Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

HoTS | Koncert premierowy płyty „Numbers”

7 lutego 2017 @ 20:30 - 23:00

| 40PLN
HoTS
KUP BILET

 

Koncert premierowy drugiej płyty HoTS „Numbers”!

Po doskonale przyjętym debiucie z 2015 roku zespół HoTS przygotował materiał na nową płytę. „Numbers”. Drugi album HoTS przynosi muzykę o olbrzymim ładunku ekspresji.

Obdarzone żywiołową sugestywnością kompozycje lidera gitarzysty Mikołaja Poncyljusza są znakiem rozpoznawczym zespołu. Już debiutancka płyta zdobyła fantastyczne recenzje i zaowocowała koncertami w Polsce i za granicą. Nowe nagranie w większym jeszcze stopniu niż debiut eksploruje środowisko atmosferycznego jazzu, gdzie żarliwość instrumentalna przy refleksyjnym charakterze kompozycji daje piorunujący efekt. HoTS wydaje się być mocno wtopiony w historię jazzu jednocześnie jednak jest uderzająco współczesny. Ich aranżacyjna inwencja czerpie z dokonań najlepszych współczesnych europejskich jazzmanów, muzyki improwizowanej, ale nie w mniejszym stopniu z dzisiejszej praktyki wykonawców, tworzących w mocno zurbanizowanej przestrzeni współczesnych miast. Nieustanne skomplikowanie jazzowych figur rytmicznych w połączeniu z wielką precyzją instrumentalistów, niezwykle przemyślanymi aranżacjami oraz kompozycjami sprawiają, że uwalniają one w słuchaczu głębokie emocje i prowokują do refleksji.

http://www.hotsband.pl
http://www.multikulti.com/numbers-38407.html

 

Mikołaj Poncyljusz – gitarzysta, lider warszawskiego zespołu HoTS. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu  oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Obecnie związany z zespołami HoTS, Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, Karo Karo oraz Orkiestrą Rozrywkową Politechniki Warszawskiej – The Engineers Band. Prowadzi „Otwartą Scenę Jazzową – Jam Session” w warszawski klubie 12on14. Współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie przy spektaklu Jerzego Kornowicza „Historia Najmniej Prawdopodobna”, oraz z Big Bandem Akwarium.

Radek Nowak – urodzony w 1991 roku, od 6 roku życia w szkołach muzycznych. Po 6 latach gry na wiolonczeli zdecydował się zmienić instrument na trąbkę i trafił do klasy Marcina Gawdzisa, jednego z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Po ukończeniu ZPSM w Elblągu, kontynuował naukę w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie pod okiem Roberta Majewskiego. Do dziś ma na swoim koncie współpracę z m.in. United States of Beta, Ewą Farną, Mrozem, Pablopavo, Lilu, Enejem oraz grę na największych polskich imprezach muzycznych takich jak Męskie Granie, Lato Zet i Dwójki, KFPP Opole, FAMA, Eska Music Awards, Sopot TOPTrendy. Nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym przez Włodka Pawlika podczas IX Europejskich Integracji Muzycznych.

Bartosz Tkacz – muzyk, saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu „Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych. Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, HoTS oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym.

Adam Prokopowicz– kontrabasista, basista. Uczeń kontrabasisty – Wojtka Pulcyna.  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Adama Cegielskiego.  Na stałe grający w warszawskim jazzowym kwintecie HoTS oraz projekcie Boska Dekadencja. Współpracujący z Kapelą warszawska oraz twórcami zespołu Bitamina.

Maciej Wojcieszuk – perkusista, kompozytor – urodzony w 1990 roku Lublinie, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie dr Adama Buczka, absolwent PWSM przy ulicy Bednarskiej w klasie p. Czesława Bartkowskiego. Wraz z Radosławem Łukaszewiczem i Michałem Załęskim współtworzy Usg trio, zespół prezentujący autorskie kompozycje. Jest też liderem własnego zespołu (Maciek Wojcieszuk Quintet), który został doceniony nagrodą Grand Prix na festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii w 2015 r. Pod koniec 2016r dołączył do zespołu HoTS.

 

HOTS

Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak
– trąbka
Bartosz Tkacz
– saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz
– kontrabas
Maciej Wojcieszuk
– perkusja

Wtorek, 7.02.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

 

Szczegóły

Data:
7 lutego 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
40PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com