Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Grzegorz Nagórski Quartet

28 października 2016 @ 20:30 - 23:00

| 60PLN
Grzegorz Nagórski Quartet
KUP BILET

 

Wyjątkowe umiejętności i muzyczna wrażliwość to przyczyny ogromnej popularności, jaką Grzegorz Nagórski cieszy się wśród muzyków zaliczanych do światowej czołówki jazzu. To jeden z niewielu polskich dęciaków (jak potoczne nazywa się instrumentalistów dętych), który od wielu lat kontynuuje międzynarodową karierę i współpracuje z największymi, m.in. Joe Hendersonem, Michaelem Breckerem czy Rayem Charlesem.

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. 

 

Grzegorz Nagórski – puzonista, kompozytor, Doktor Zakładu Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jego debiut profesjonalny miał miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego w projekcie „Play Monk”. Karierę muzyczną rozpoczął jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach (1983-1987) współpracując z zespołami „New Coast”, „After Action Satisfaction” oraz „Young Power”.  W styczniu 2008 roku ukazała się pierwsza autorska płyta puzonisty- „DEDICATION” nagrana w kwartecie wraz z Łukaszem Żytą na perkusji, Pawłem Tomaszewskim na fortepianie i Andrzejem Święsem na kontrabasie. Od roku 2000 wykłada puzon jazzowy w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie w 2005 roku obronił Doktorat. Począwszy od 1996 r. do dnia dzisiejszego wybierany jest najlepszym puzonistą jazzowym w ankiecie czytelników magazynu „Jazz Forum”. W 2009 roku otrzymał 3 nominacje do nagrody FRYDERYKI 2009 w następujących kategoriach: jazzowy album roku – „Dedication”, jazzowy muzyk roku oraz jazzowy fonograficzny debiut roku. 20 kwietnia 2009 r. Grzegorz Nagórski otrzymał Statuetką Fryderyka za Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W 2010 koncertował z materiałem z pyty „CHOPIN SONGBOOK” w kraju oraz w Niemczech, Kanadzie i Chorwacji. W maju 2011 roku ukaże się najnowsza płyta artysty – OVER AND OVER.

Paweł Tomaszewski – pianista, wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gra w zespole Quintessence Eryka Kulma, z którym to nagrał płytę Back To The Presence. Współpracuje z Anną Serafińską w zespole Groove Machine oraz innych projektach wokalistki. Jest członkiem Kwartetu Grzegorza Nagórskiego, Kwartetu Jarosława Śmietany oraz zespołu Damage Control. Występował w duecie oraz Kwartecie Leszka Żądło. Grał m. in. z Judy Bady, Larry Colielem (na festiwalu Jazz Guitar Summit w Krakowie), Kwintetem Krzysztofa Popka, Ewą Urygą, Krzysztofem Piaseckim, Bronisławem Dużym, Jorgosem Skoliasem oraz zespołem Walk Away. Występował na finale Śląskiego Festiwalu Jazzowego z Rickiem Margitzą i Piotrem Wojtasikiem. W czerwcu 2006 r. odbył europejską trasę koncertową z zespołami Dean Brown Quartet oraz Eric Marienthal International Band. Z zespołem Deana Browna wystąpił również na festiwalu Jazz Na Starówce. Wykładowca Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach w roku 2007 oraz VII Międzynarodowego Kursu Big Bandów w Nysie. Na łamach Jazz Forum ukazała się pierwsza autorska płyta Tomaszewski Trio – Actual Proof.

Łukasz Żyta – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.  Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996), jest laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998) .Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu (1998).Muzycy z którymi współpracował i nagrywał to m.in. Janusz Muniak , Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak ,Tomasz Stańko, Kuba Stankiewicz, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Andrzej Cudzich, Grzegorz Nagórski, Jarosław Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Darek „Oles” Oleszkiewicz, Michał Tokaj, Piotr Wyleżoł,Aga Zaryan , Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Iza Zając, Ewa Bem, David Doruzka, Jaromir Honzak,Lee Konitz, Bennie Maupin, Dino Saluzzi, David Murray , David Friedman , Bobby Watson , Brad Terry , Tuna Otenel, William Galison.

Andrzej Święs – czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze muzycznej miał przyjemność pracować z takimi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Joachim Mencel, Ewa Bem.

 

GRZEGORZ NAGÓRSKI QUARTET

Grzegorz Nagórski – puzon
Paweł Tomaszewski
– fortepian
Andrzej Święs
– kontrabas
Łukasz Żyta
– perkusja

Piątek, 28.10.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
28 października 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com