Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Franciszek Pospieszalski Sextet

18 kwietnia 2017 @ 20:30 - 21:45

| 40PLN
Franciszek Pospieszalski Sextet
KUP BILET

 

Projekt z kompozycjami autorskimi z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej.

Wyjątkowa mieszanka coraz bardziej rozpoznawalnych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Członkowie zespołu chcą przybliżyć polskiej publiczności trochę skandynawskiego klimatu, który pozwala na rozwijanie swojej kreatywności, muzykalności oraz przekraczania barier, schematów, oraz przyzwyczajeń o które łatwo w dzisiejszym świecie, w którym jak to niektórzy mówią: wszystko zostało już zagrane. Lider zespołu Franciszek Pospieszalski w swoich utworach chce temu wyraźnie zaprzeczyć. Muzycy niejako przybywają z misją otwarcia się na świat muzyki autorskiej, nowoczesnej, awangardowej oraz eksperymentalnej.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną pozwalając uwydatnić charakter każdego z muzyków. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu. Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym drapieżne brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, nord electric piano i kontrabas.

 

Franciszek Pospieszalski – ur 13 lutego 1993 w Warszawie. Pochodzi z muzycznej rodziny, czynny kontakt z muzyką towarzyszył mu już od najmłodszych lat. Kontrabasista. Licencjat duńskiego konserwatorium muzycznego w Kopenhadze (Rhythmic Music Conservatory). Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej.

Brał udział w wielu letnich międzynarodowych akademiach jazzowych takich jak. International Summer Jazz Academy, Jazz Hanza Festival, Warsztaty Jazzowe w Puławach, Lesznie i Żorach oraz w Karimski Club Workshop.

Szczególne osiągnięcia to:

– 1 nagroda dla zespołu „FreeO” w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej.

– Wraz z zespołem „FreeO” Finalista 36- tego konkursu Jazz Juniors w Krakowie.

– indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA.

– finalista festiwalu Jazz nad Odrą.

Współpracuje/ował między innymi z następującymi artystami i zespołami:

Jesper Zeuthen „Zeuthen Sadan Cirka”, Albert Beger, Rocoe Mitchell  Jerzy Mazzoll, „Transkapela”, Rodzina Pospieszalskich „The Love and Beauty Seekers” Sabina Myrczek Quartet.

Franciszek Pospieszalski jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, oraz w Jazz Instytut Berlin.

Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor. Obecnie student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce oraz w Nowym Jorku. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Rafał Sarnecki czy Sebastian Zawadzki.

Jędrzej Łagodziński – ur. 1983 – saksofonista o unikalnym dźwięku, improwizator i kompozytor, obszar zainteresowań muzycznych to łączenie swobodnej improwizacji z długimi formami kompozycyjnymi. Założyciel i współzałożyciel takich projektów jak jego autorski sekstet, trio The Love and Beauty Seekers, duo Leopold B. Jest członkiem Trio Stormo, Pimpono Ensemble, Tabula Rasa.

Grzegorz Tarwid – stawiany obok Sebastiana Zawadzkiego czy Kuby Sokołowskiego, jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Mimo tak młodego wieku, jego pianistykę docenili już – zapraszając go do zespołów – chociażby Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Swój warsztat kształcił na wydziale jazzu w ZPSM II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod okiem Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio ze Zbigniewem Namysłowskim w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii, gdzie studiuje w prestiżowym Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

Szymon Gąsiorek – to polski perkusista mieszkający w Kopenhadze. Pisze muzykę i improwizuje. Współpracuje z zespołami: The Love And Beauty Seekers, Pimpono Ensemble, I Love My Mother, Tabula Rasa, Alfons Slik.

Urodzony w 1993. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Lesznie na perkusji klasycznej. Obecnie studiuje W Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

W ostatnich latach współpracował z takimi zespołami jak: dada jazzowym Meagre Quartet, eksperymentalnym Pimpo Remo, hardcore’wym Last Dayz, międzynarodowym składem istrumentalnym Orkester Orkiestra! i innych. Występował też m.in. z: yassowym klarnecistą Jerzym Mazzollem, Go: Organic Orchestra Adam’a Rudolph’a, Kresten Osgood & Indianerne.

★ Albert Karch – perkusista młodego pokolenia, obdarzony charakterystycznym frazowaniem i pieczołowitą dbałością o dźwięk. Ceniony jako muzyk sesyjny (do tej pory 4 płyty w różnych stylistykach), występował na liczących się festiwalach – Tete-a-tete New Opera Festival w Londynie, JazzArt Festival w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku, Drums Fuzje w Bydgoszczy.Laureat nagród indywidualnych i w zespołach. Współzałożyciel szeroko docenionego przez krytyków tria Jachna/Tarwid/Karch (najlepsza plyta 2014 roku wg. polish-jazz.blogspot). Zainteresowany kameralistyką około-jazzową o silnych wpływach muzyki klasycznej.

 

FRANCISZEK POSPIESZALSKI SEXTET

Kuba Więcek – saksofon altowy
Jędrzej Łagodziński
– saksofon tenorowy
Szymon Gąsiorek
– wibrafon, perkusja
Grzegorz Tarwid – fortepian
Franciszek Pospieszalski
– kontrabas
Albert Karch
– perkusja

Wtorek, 18.04.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Co Jest Grane 24 | Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
18 kwietnia 2017
Czas:
20:30 - 21:45
Koszt:
40PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com