Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Brad Terry Trio

15 czerwca 2016 @ 20:30 - 23:00

| 40PLN
Brad Terry Trio
KUP BILET

 

Legendarny amerykański klarnecista słynący ze szczególnej umiejętności improwizowania jazzowego gwizdem – Brad Terry zagra wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem Joachimem Menclem oraz doświadczonym i cenionym kontrabasistą Michałem Barańskim.

Po koncercie zapraszamy na jam session.

 

★ Brad Terry – ur. w 1937 r. amerykański klarnecista, od lat uznany, legendarny klarnecista, słynący też ze szczególnej umiejętności improwizowania jazzowego gwizdem, absolwent London Conservatory of Music i uczeń Benny Goodmnana. Wsród tuzinów sław, z którymi współpracował byli Dizzy Gillespie, Buck Clayton, Buddy Tate, Steve Swallow, Red Mitchell, Eddie Gomez, Tom Harrel, Buddy DeFranco… Najczęściej gra w kameralnych składach jazzowych takich jak duety, tria i kwartety. Zajmuje sie również nauczaniem i propagowaniem jazzu wśród dzieci, młodzieży i studentów. Nagrał wiele płyt m.in. z Johnem Basile, z gitarzystą Lenny Breau, z Joachimem Menclem oraz gościnnie z Redem Mitchelem i Rogerem Kellawayem. Jazz Times określił jego grę jako „zaraźliwą, a w swym brzmieniu naprawdę niesamowitą”. Doug Ramsey napisał: „Terry jest jedną z najlepiej ukrytych tajemnic klarnetu naszych czasów”.

★ Joachim Mencel – pianista, kompozytor, wykładowca i producent muzyczny. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w 1991 r. Jest laureatem konkursów: Improwizacji Jazzowej (Katowice 1986), Pianistów Jazzowych (Kalisz 1989); finalistą konkursu im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie (1989 r.).Współpracował z takimi muzykami jak Eddie Henderson, Ronnie Burrage, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke. Grał m.in. w zespołach Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Cudzicha, Nigela Kennedy’ego i Lee Konitza. Regularnie współpracuje z amerykańskim klarnecistą Bradem Terry. Mencel jest także autorem muzyki do filmów, spektakli baletowych i pantomimy. W 2006 r. skomponował kantatę jazzową „Miłość mi wszystko wyjaśniła” do tekstów Karola Wojtyły wykonywaną m.in. przez Dino Saluzzi i Lee Konitza. Obecnie jednym z autorskich projektów Mencla jest formacja jmTrio, (CD -„Interludium”). Joachim Mencel jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadził klasę jazzowej improwizacji na letnich warsztatach muzycznych w Aberystwyth, w Walii, oraz klasę kompozycji i improwizacji jako „guest teacher” na Webster University w Saint Louis (USA). Nauczał również razem z Bradem Terry na kilku amerykańskich uniwersytetach (m.in. New Hampshire University).

★ Michał Barański – znakomity polski kontrabasista, wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Prix 40ty Jazz nad Odrą, “Anioł Jazzowy” – Bielska Zadymka Jazzowa). Współpracował z takimi jazzmanami jak: B.Terry, R. Kellaway, W. Galison, E. Henderson, B. Maupin, Z. Namysłowski, T. Stańko, J. Śmietana, J. Mencel, G. Nagórski, M. Sikała, P. Baron, J. Torres, A. Zaryan, D. Miśkiewicz. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album-muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku.

 

BRAD TERRY TRIO

Brad Terry – klarnet
Joachim Mencel –
fortepian
Michał Barański –
kontrabas

Środa, 15.06.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
40PLN
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com