Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Artur Dutkiewicz Trio

1 lipca 2016 @ 20:30 - 23:00

| 40PLN
Artur Dutkiewicz Trio
KUP BILET

 

Artur Dutkiewicz Trio to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych, z wyrazistym rozpoznawalnym stylem. Ostatnie albumy tria; „Hendrix Piano” – pierwsza w historii jazzu płyta przedstawiająca muzykę Jimi Hendrix’a w fortepianowym trio jazzowym oraz „Prana” z kompozycjami  lidera zespołu, zostały znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków.

Artur Dutkiewicz nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012), jest jednym najczęściej koncertującym za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australię.

Michał Barański – kontrabas i Grzegorz Grzyb – perkusja to znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie. W 2015 roku trio odbyło trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii, występując na największych jazzowych festiwalach, obok takich gwiazd jak m.in. Herbie Hancock, Chick Corea, Joe Lavano, Joshua Redman czy The Bad Plus.

W programie koncertu znajdą się utwory z ostatnich płyt tria oraz nowe kompozycje Artura Dutkiewicza.

 

Artur Dutkiewicz – wybitny pianista jazzowy i kompozytor.  Jest nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012), jest jednym najczęściej koncertującym za granicą polskich muzyków jazzowych.  W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australię.Urodził się w 1958 r. w Pińczowie (woj. Świętokrzyskie). Ukończył z wyróżnieniem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Laureat wielu konkursów muzycznych. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM  w Cannes w 1988r.

W latach 1982-85 występował na scenie nowatorskiego TEATRU INSTRUMENTALNEGO Ryszarda Gwalberta Miśka występując tam zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli „Proces” Kafki i „Taniec Lokatora”. Z teatrem występował na wielu krajowych  i zagranicznych festiwalach teatralnych (Niemcy, Szwajcaria, Dania, Włochy).

Koncertował z wybitnymi muzykami jazzowymi i bluesowymi m.in.: z Tomaszem Szukalskim, z którym grał przez 25 lat tworząc Szukalski/Dutkiewicz Duo oraz Kwartet Tomasza Szukalskiego, a także ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem, Darkiem Oleszkiewiczem.

Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół  ARTUR DUTKIEWICZ TRIO oraz występuje SOLO. Jego ostatnie albumy „Hendrix Piano” Mazurki” oraz „Prana” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.

Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Int. Jazz Pianists Festival – Kalisz, Jazz Plaza – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Thesaloniki Ethno Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni  in Palestro Festival – Mediolan, Sonidos Urbanos – Lima, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Kontu Festival  – Helsinki, Quimera Festiwal – Meksyk, Festival de Jazz Europeu – Brasilia, Melbourne Int. Jazz Festival, Brisbane Int. Jazz Festival, Wellington Int. Jazz Festival.

W 2015 roku odbył ze swoim triem trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii, występując na największych festiwalach jazzowych na Antypodach. W kwietniu 2016 roku odbył kolejne tournée po Australii i Nowej Zelandii tym razem z serią 10 recitali solowych.

 

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO

Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Barański
– kontrabas
Grzegorz Grzyb
– perkusja

Piątek, 1.07.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Szczegóły

Data:
1 lipca 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
40PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com