Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Ari Roland Quartet

14 listopada 2016 @ 19:00 - 22:00

| 20PLN
Ari Roland Quartet
KUP BILET

 

Koncert organizowany we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie.

„The Ari Roland Jazz Quartet” pochodzi z Nowego Jorku. Muzyka zespołu inspirowana jest przez wielkich mistrzów jazzu – Louisa Armstronga, Duke’a Ellingtona, Charliego Parkera i Dizzy Gillespiego. Muzycy uczyli się pod okiem żyjących legend jazzu w Nowym Jorku. Na repertuar grupy składają się kompozycje powstałe w okresie Golden Age of Jazz – (w latach 1930 – 1950) oraz ich własne utwory, które zawsze zbierają najwyższe oceny krytyków na całym świecie.

Oprócz regularnych występów w Nowym Jorku oraz napiętej trasy koncertowej, kwartet realizuje międzynarodowe programy mające na celu spotkania muzyków z całego świata i wspólne granie jazzu.

Ari Roland – profesjonalny basista jazzowy z Nowego Jorku w wieku 16 lat rozpoczął 5-letnią naukę na Julliard School. Współpracował z wieloma znaczącymi artystami, takimi jak Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis, Marcus Roberts i Harry Connick Jr. Ari Roland jako lider zespołu wydał trzy płyty w wytwórni Smalls Records. Zdobyły one uznanie światowych krytyków i międzynarodowej prasy muzycznej. W ramach słynnego programu „Ambasadorowie Jazzu” Departamentu Stanu USA Ari pracował w 32 krajach świata i odbył 80 tournee w ciągu ostatnich pięciu lat. Wraz z Chrisem Byarsem jest współdyrektorem programu „Bi-Communal Jazz Futures” dla Ambasady USA na Cyprze oraz programu American Jazz In Syria” dla Ambasady USA w Syrii. W 2011 roku The Ari Roland Jazz Quartet został wybrany do programu „The Rhythm Road”. Branżowi krytycy piszą o nim, że „jest prawdopodobnie najlepszym solistą jazzowym grajacym smyczkiem na kontrabasie”.

Chris Byars– zawodową karierę rozpoczął, śpiewając w The Metropolitan Opera Company w wieku 6 lat, a w wieku 14 lat zaczął grę na saksofonie. Artysta jest jednocześnie uznawany za wybitnego kompozytora i aranżera. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, stypendiów i zamówień od wielu organizacji, między innymi The Tanne Foundation i Chamber Music America. Chris Byars studiował na wydziale Jazzu w Lincoln Center i przyznano mu stypendium na stworzenie 18 częściowej serii prezentacji o jazzie i o muzyce Gigi Gryce’a dla nowojorskich szkół publicznych.

Zaid Nasser – urodził się i wychował w Nowym Jorku. Jest synem jazzowego I bluesowego wirtuoza Jamila Nassera i uczył się od wielu legendarnych muzyków. W wieku 19 lat wybrał się do Memphis, kolebki bluesa, gdzie przez 2 lata grał z Calvinem Newbornem. Po powrocie do Nowego Jorku występował z dużym sukcesem jako solista wraz z pionierem organów jazzowym Billem Doggettem w zespole „Savoy Sultans” Panamy Francisa. Płyty Zaida Nassera znalazły się na wielu listach najlepszych dziesięciu utworów muzycznych roku. Artysta regularnie występuje w Nowym Jorku oraz koncertuje w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji jako lider zespołu. Bierze też udział w programach Departamentu Stanu USA.

Keith Balla – Urodził się w Austin w Teksasie. W 2004 roku przeprowadził się do Nowego Jorku. Uczeń perkusisty Kenny’ego Washingtona. Artysta zaczął pracować w Nowym Jorku w wieku 17 lat. Prócz krajowych tras koncertowych występuje regularnie w Nowym Jorku z wieloma innymi młodymi i dynamicznymi artystami. Krytycy chwalą jego muzyczną dojrzałość, a starsze pokolenie artystów – wyjątkowo ciepły i wchodzący w interakcję z publicznością styl. Artysta organizował jazzowe „drum clinics” na wszystkich poziomach zaawansowania w Stanach Zjednoczonych oraz na świecie. Często koncertuje dla Departamentu Stanu USA w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie oraz ciągle nagrywa w Nowym Jorku.

 

ARI ROLAND QUARTET

Ari Roland – kontrabas
Zaid Nasser
– saksofon altowy
Chris Byars
– saksofon tenorowy
Kaith Balla
– perkusja

Poniedziałek, 14.11.2016, godz. 19:00

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 20 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 22 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

 

Szczegóły

Data:
14 listopada 2016
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
20PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com