Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Anna Gadt Quartet

17 listopada 2016 @ 20:30 - 23:00

| 60PLN
Anna Gadt Quartet
KUP BILET

 

Polska scena jazzowa wywodzi się z pasji i buntu wobec rzeczywistości, dwie ikony tej muzyki do Krzysztof Komeda i Tomasz Stańko. W tym kierunku zmierzają również upodobania wokalistki i liderki kwartetu. Anna Gadt choć urodziła się w Polsce, kraju „pomiędzy” wschodem i zachodem, wciąż ma poczucie bycia „pomiędzy“, gdyż mieszają się w niej słowiański temperament i specyficzna skandynawska melancholia.

Charyzmatyczna wokalistka, w której głosie słychać nostalgię i tęsknotę, wspierana jest przez RGG trio: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja. Muzycy kładą nacisk na sonorystyczne podejście do muzyki, gdzie eksponuje się nie technikę, lecz brzmieniowe właściwości utworów.

Anna Gadt jako kompozytorka i autorka tekstów, poza dźwiękami i słowem środków wyrazu poszukuje przede wszystkim w barwie, ciszy i przestrzeni. Wyraża siebie poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. Anna Gadt to niespokojny duch wypowiedzi poszukujący formy wypowiedzi poprzez słowo, dźwięk a zwłaszcza ciszę. W swojej muzyce intrugująco oscyluje pomiędzy śpiewem, szeptem i opowiadaniem. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy.

Doceniona przez Billy Harpera, w 2006 roku otrzymała nagrodę główną podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych: Jazz Struggle.

W 2008 roku ukazała się Jej debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner), którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności. Płyta przyniosła nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku i wiele koncertów w kraju m.in.: podczas Szczecin Music Fest, gdzie rozpoczynała swoim występem koncert Suzanne Vega. Wielokrotnie uczestniczyła się w projektach zagranicznych, m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal, Montenegro Jazz Festival.

Pod koniec 2013 ukazała się ostatnia płyta wokalistki „Breathing”. Album wypełnia dziesięć autorskich kompozycji artystki oraz zaskakująca interpretacja tekstu Mirona Białoszewskiego – „Liryka Śpiącego” do muzyki Macieja Garbowskiego.

W całości przenikają się słowiańska melancholia i skandynawski nastrój kojarzony z płytami monachijskiej wytwórni ECM. Muzycy towarzyszący artystce to znane jazzowej publiczności trio RGG.

https://www.facebook.com/annagadt

 

Kilka recenzji płyty Anny Gadt – „Breathing”:

„Jeśli szukacie nowych muzycznych doznań, czegoś nieprzeciętnego, oryginalnego, nietuzinkowego a do tego na bardzo wysokim poziomie i zwyczajnie przyjemnego koniecznie sięgnijcie po najnowszą płytę Anny Gadt „Breathing”

„Na tej płycie mamy do czynienia z doskonałą symbiozą artystów, w której nie ma podziału na solistkę i towarzyszący jej zespół. Tutaj każdy, na równi tworzy muzykę, na którą składają się przede wszystkim solowe improwizacje. ”

„Breathing” to muzyka do smakowania, która zachwyci, ukoi, ale i niektóre jej sekwencje skutecznie podwyższą puls. Gadt potwierdza nią swoją pozycję jednej z najbardziej interesujących polskich wokalistek jazzowych, zaś towarzyszące trio RGG udowadnia, że na horyzoncie polskich zespołów akustycznych jest jednym z czołowych.”

„Breathing” to w przypadku Anny Gadt – nowe otwarcie. Bez standardów jazzowych, z własnymi kompozycjami, zaskakującą muzyką, w której jest czas, miejsce dla słuchacza.”

„Słuchając płyty, możemy doświadczyć czegoś na miarę zachłyśnięcia się krystalicznie czystym, lekko mroźnym powietrzem, które przenika całe nasze ciało, oczyszcza i odżywia organizm.”

 

ANNA GADT QUARTET

Anna Gadt – wokal
Łukasz Ojdana
– fortepian
Maciej Garbowski
– kontrabas
Krzysztof Gradziuk
– perkusja

Czwartek, 17.11.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
17 listopada 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com