Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

AlgoRhythm

9 maja 2016 @ 20:30 - 23:30

| 30PLN
Algorhythm
KUP BILET

 

AlgoRhythm jest jazzowym rozwiązaniem problemu muzycznej rutyny. Przy współpracy pięciu różnych artystycznych osobowości, w styczniu 2013 roku powstał niejednorodny projekt muzyczny, balansujący miedzy melancholią a żywiołowością̨, muzyczną geometrią a spontaniczną abstrakcją.

Muzyka AlgoRhythmu to przede wszystkim własne kompozycje, oscylujące wokół nowoczesnego jazzu. Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę “SEGMENTS”.

Już̇ w pierwszych miesiącach istnienia, zespół zdobył laury i uznanie zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

AlgoRhythm to zwycięzcy IV RCK Pro JAZZ FESTIWAL, laureaci XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, finaliści European Jazz Contest 2013.

http://algorhythmforjazz.com/
https://www.facebook.com/AlgorhythmForJazz

★ Emil Miszk – naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

★ Piotr Chęcki – student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu prof. Macieja Sikały. Stypendysta i laureat wielu nagród, zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej, w konkursach w Polsce i poza jej granicami. Brał udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez jazzowe światowe sławy, takie jak: Seamus Blake, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkle, Krzysztof Urbański, Leszek Żądlo. Grał na takich festiwalach jak Jazz Jantar, Komeda Jazz Festiwal /support przed Eddie’m Hendersonem/, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Festiwal Big Bandowy w Nowym Tomyślu, Sopot Jazz Festiwal, Sopot Frindge Festiwal. Pytany o jego muzyczne inspiracje, wymienia m.in. Ambrose’a Akinmusire’a, Waltera Smitha III, Gilada Hekselmana i Willa Vinsona.

★ Krzysztof Słomkowski – kontrabasista jazzowy z szerokim doświadczeniem scenicznym. Absolwent ZPSM im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie kontrabasu Adama Cegielskiego, a także uczeń innych wybitnych postaci polskiego jazzu, m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Roberta Majewskiego, Wojciecha Majewskiego, Kazimierza Jonkisza, Czesława Bartkowskiego. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Uczestnik wielu warsztatów, m.in. z takimi muzykami jak Kurt Rosenwinkel (Hochschule für Musik Hanns Eisler), Kevin Harris, Joel Press (Berklee College of Music), Leo van Doeselaar (Orgelpark, Amsterdam), Judy Bady, Wayne Dockery, Newman Taylor Baker (New York Modern Jazz Ensemble), Melvin Taylor, Felton Crews, John Wilkins, Victor Mendoza. Wraz z Łukaszem Ojdaną (p) i Kornelem Kondrakiem (dr) koncertował w najsłynniejszych klubach jazzowych stolicy (m.in. Tygmont i Akwarium Jazzarium), kraju (m.in. Poznań, Wrocław, Kraków, Olsztyn), a także na arenie państw ościennych. Równie często zapraszany był do udziału w projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, zarówno w wydaniu koncertowym, jak i studyjnym. Jego doświadczenie nabyte w tym okresie obejmuje szeroką paletę gatunków muzycznych, począwszy od muzyki barokowej (koncert Collegium Musicum Bednarska w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego), poprzez wszelkie możliwe rodzaje jazzu, funku i soulu, aż po muzykę latynoską (Victor Mednoza & Big Band Bednarska), afrykańską (Motema Africa), aktorską (Finał 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i poezję śpiewaną (Jan Kondrak, Gabriela Lencka). Studia w Gdańsku stale poszerzają jego horyzonty artystyczne. Oprócz tego kontynuuje pracę jako muzyk sesyjny, która mimo jeszcze niedługiej aktywności w środowisku gdańskim zdążyła już zaowocować występami m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni i Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Klubu Żak oraz licznych trójmiejskich klubów muzycznych, a także nagraniami w studiach nagraniowych Filharmonii Batyckiej, Custom 34, Radio Gdańsk i innych.

★ Szymon Burnos – pianista i kompozytor, student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod okiem dr Włodzimierza Nahornego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Uczestnik warsztatów z muzykami, takimi jak Ravi Coltrane, Mark Helias, Ralph Alessi, Tyshawn Sorey. Otwarty na muzyczne eksperymenty. Uzyskał certyfikat nowojorskiej School for Improvisational Music.Wraz z zespołem Sekstans zdobywca I miejsca w konkursie „Young Best Jazz”, 2011. Prezentował swoje umiejętności podczas XVII Komeda Jazz Festival, Sint Ji Jazz Festival 2011, Sopot Fringe Festival, Sopot Molo Jazz Festival 2012, Trzesiecko Jazz Festival. Współtworzy/współpracuje/współpracował z: Sekstans, Maciek Milewski Quartet/Quintet, Marcin Stefaniak Quintet, Mikoryza, Devrim Çelik.

★ Sławek Koryzno – perkusista, student w klasie perkusji Tomka Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. takich jak Student Jazz Festiwal w Bydgoszczy, School & Jazz Festival w Lubaczowie, czy Swingin’ Saxonia w Dreźnie. W roku 2010-2011 kontynuował studia w Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo w Porto, pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Współpracował m.in. z Dominikiem Bukowskim, Marcinem Gawdzisem, Tomkiem Sowińskim, Adamem Żuchowskim, Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą, Maćkiem Grzywaczem, Piotrem Lemańczykiem. Uczestniczył w warsztatach z takimi muzykami jak Kurt Rosenwinkel, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet, Krzysztof Urbański i Adam Makowicz.

 

▎ALGORHYTHM

Emil Miszk – trąbka
Piotr Chęcki
– saksofon
Krzysztof Słomkowski
– kontrabas
Szymon Burnos
– fortepian
Sławek Koryzno
– perkusja

Poniedziałek, 09.05.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 30 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 33 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12o14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
* Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Szczegóły

Data:
9 maja 2016
Czas:
20:30 - 23:30
Koszt:
30PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com