Carla Bley Trio

Carla Bley Trio 13 lipca w 12on14 Jazz Club

In Aktualności, Koncert by Redaktor

13 lipca na jedynym koncercie w Polsce, będziemy mieli zaszczyt gościć na naszej scenie Carlę Bley, która pojawi się wraz ze swoim trio: Steve Swallow – gitara basowa i Andy Sheppard – saksofon tenorowy i sopranowy.

Carla Bley to amerykańska pianistka, organistka, kompozytorka, aranżerka i bandliderka jazzowa. Czołowa przedstawicielka eksperymentalnego jazzu orkiestrowego. W zespołach Carli Bley pojawiali się m.in. Charlie Haden, Art Farmer, Gary Burton, Jimmy Giufree, Mike Mantler, Steve Lacy, Jack Bruce.

Carla Bley Trio - flyer
Podczas koncertu w 12on14 Jazz Club artystka zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Andando el Tiempo” (2016), drugiej po rewelacyjnie przyjętej przez publiczność i krytyków „Trios” (2013) wydanej nakładem wytwórni ECM. Obie płyty nagrane zostały w małym trzyosobowym składzie. W zespole zobaczymy rewelacyjnego, cenionego amerykańskiego basistę Steva Swallowa współpracującego z najwybitniejszymi jazzmanami oraz jednego z najwybitniejszych brytyjskich saksofonistów i kompozytorów jazzowych Andy Shepparda, weterana nowoczesnego jazzu.
http://www.ecmrecords.nl/products/14618313595308

Wybrane recenzje płyty „Andando El Tiempo”:
All About Jazzhttps://www.allaboutjazz.com/carla-bley-andando-el-tiempo-by-john-kelman.php
The Guardianhttps://www.theguardian.com/music/2016/may/05/carla-bley-andy-sheppard-steve-swallow-andando-el-tiempo-review
Jazz.plhttp://jazz.pl/carla-bleyandy-sheppardsteve-swallow-andando-el-tiempo-ecm/

Carla Bley Trio - plakat

CARLA BLEY TRIO „ANDANDO EL TIEMPO”
Carla Bley – fortepian
Steve Swallow
– gitara basowa
Andy Sheppard
– saksofon tenorowy i sopranowy

Środa, 13.07.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 110 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 120 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.